Ekogroszek

ekogroszek

Wysoko-energetyczny opał do pieców z podajnikiem.

Ekogroszek to dedykowany rodzaj paliwa do pieców z podajnikiem typu retorta lub tłokowym. Dzięki znormalizowanej granulacji i określonym parametrom zapewnia wydajne i ekologiczne spalanie. Dostępny w naszym składzie opału (adres: Głogówek, ul. Pasternik 20) ekogroszek pochodzi od zaufanego dostawcy. Polski producent, dealer węglowy, od którego sprowadzamy wysokoenergetyczny ekogroszek gwarantuje stałe i dobrej jakości parametry tego paliwa. Wymiar ziarna jest typowy dla ekogroszków, czyli od 5mm do 25mm. Niska spiekalność, mała zawartość popiołu i siarki oraz wysoka wartość opałowa zapewnia stabilne i bezproblemowe spalanie. Dedykowany do kotłów klasy 5, 4 i 3 zgodnie z normą PN-EN 303-5:2012.

Z jakiej kopalni jest oferowany przez nas ekogroszek? Na to pytanie nie sposób odpowiedzieć jednym słowem. Nasz dostawca produkuje ekogroszek składający się z węgla pochodzącego z różnych kopalni. Dzieję się tak dlatego, gdyż by wyprodukować ekogroszek o idealnych parametrach potrzeba różnych składników. Dla przykładu węgiel z kopalni Marcel jest wyjątkowo energetyczny, jednak bardzo się spieka co dyskwalifikuje go do przerobu na węgiel do kotłów z podajnikiem. Natomiast węgiel z kopalni Sobieski ma zerową spiekalność i dużą ilość cząsteczek lotnych co jest jego niewątpliwą zaletą, z kolej posiada niską kaloryczność. Połączenie tych dwóch węgli w odpowiednich proporcja tworzy węgiel o optymalnych parametrach. Jest to tylko prosty przykład, ponieważ do produkcji dobrego wysokoenergetycznego ekogroszku potrzeba więcej niż dwa rodzaje węgla. Dokładny skład ekogroszku znany jest tylko producentowi. My sprzedawcy oraz nasi Klienci otrzymujemy świadectwo jakościowe dla węgli opisujące jego parametry i charakterystykę cieplną.

Nasz ekogroszek w luzie zgodnie z wytycznymi przechowujemy pod przykryciem, a ekogroszek workowany dodatkowo pod dachem co zapewnia niską lub zerową wilgotność.

Ekogroszek dostępny jest luzem lub w workach 30kg, odbiór osobisty lub dowóz do Klienta.

Ekogroszek
Ekogroszek wysokoenergetyczny o granulacji 5-25mm.