Pellet drzewny 6mm

Ekologiczne, nowoczesne i czyste paliwo w Twoim domu

Nasz pellet drzewny to nowoczesny, ekologiczny i prosty w użyciu opał. Produkowany z trocin drzew iglastych – sosna i świerk. Występuje w formie granulatu o średnicy 6mm. Jest suchy, dobrze sprasowany, nie rozpada się, a w porównaniu do ekogroszku praktycznie nie kurzy i nie pyli.

Powstaje wskutek sprasowania trocin pod wysokim ciśnieniem i temperaturą. Podczas tego procesu z drzewa uwalniane są naturalne lepiszcza, dzięki czemu nie dodajemy żadnych substancji zlepiających.

Należy do odnawialnych źródeł energii. Podczas spalania wydziela znikome ilości siarki, a emitowana ilość CO2 (dwutlenku węgla) równa się ilości CO2 pobranej przez roślinę podczas wzrostu, co daje zerowy bilans.

Piece z palnikami pelletowymi cechuje duża wygoda i komfort użytkowania. Same się rozpalają i wygaszają, a ich obsługa ogranicza się tylko do uzupełniania zasobnika na pellet i opróżniania popielnika. Średnio ze spalenia jednej tony pelletu pozostaje ok. 5 kg popiołu. Popiół ten nie zawiera metali ciężkich i z powodzeniem może być użyty w przydomowych ogródkach jako nawóz.

Pellet dostępny jest u nas w workach 20kg lub big bagach.

Pellet drzewny 6mm
Pellet drzewny z trocin iglastych